Over 2500 Vehicles to Choose from Oakville
2024 Ford Bronco Sport Outer Banks 4dr 4x4
| Price: | $34,995 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:18,042 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 3cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 3FMCR9C62RRF24038 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | MFLBH105A |

2024 Ford Expedition XLT 4dr 4x4
| Price: | $63,995 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:65,471 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.5L 6cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 1FMJU1J81REA42885 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | MFLXI068A |

FACTORY BACKED: Factory Powertrain Warranty!
- Major components (Engine/Trans) covered.
- OEM EXPERTISE: As a Franchise Dealer, we have exclusive access to this vehicle's full factory warranty & repair history.
-
2024 Ford F-150 STX 4x4 SuperCrew Cab 5.5 ft. box
STX | TOW PKG | CLEAN HISTORY
| Price: | $48,995 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:50,921 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 3.5L 6cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 1FTFW2L88RFC16419 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | MFLFH448A |

CARFAX Canada No Reported Accidents CARFAX Canada One Owner
4WD, 6''' Black Running Boards, Black Front & Rear Bumper, Dual Exhaust w/Black Tips, Equipment Group 201A FX4, FX4 Box Decal, Monotube Rear Shocks, Off-Road Tuned Front Shock Absorbers, ST.....Read MoreLire la suite
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 5.0L 8cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 1FTFW3L59RKE35652 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | MFLRI023B |

PEACE OF MIND: Factory Comprehensive & Powertrain Warranty!
- Balance of factory coverage.
- OEM EXPERTISE: As a Franchise Dealer, we have exclusive access to this vehicle's full factory warranty & repair history.<
2024 Ford Maverick XL All-Wheel Drive SuperCrew 4.5 ft. box
101A | BEDLINER | XL
| Price: | $31,995 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:23,322 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Dark Grey |
| VIN: | 3FTTW8B97RRA82540 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | MFL95459 |

CARFAX Canada No Reported Accidents CARFAX Canada One Owner
Equipment Group 100A Standard.
Gray Metallic
2024 Ford Maverick XL
4D Crew Cab EcoBoost 2.0L I4 GTDi DOHC Turbocharged VCT 8-Speed Automatic AWD
VALUE+ CERTIFIED P
.....Read MoreLire la suite2024 Ford Maverick Lariat All-Wheel Drive SuperCrew 4.5 ft. box
| Price: | $39,995 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:29,345 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 3FTTW8S92RRA56041 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | MFL95462 |

2024 Jeep Wrangler Sport 4dr 4x4
ONE OWNER | SPORT PKG |
| Price: | $42,595 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:51,740 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Dark Grey |
| VIN: | 1C4PJXDN9RW170216 |
| Transmission: | Manual |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | MFL95379A |

CARFAX Canada No Reported Accidents CARFAX Canada One Owner
17''' x 7.5''' Aluminum Wheels, Advanced Brake Assist, Black Freedom Top 3-Piece Hardtop, Black Premium Sunrider Soft Top (ST2), Corning Gorilla Glass, Deep-Tint Sunscreen Windows, Delete S.....Read MoreLire la suite
WELL EQUIPPED | REAR SEAT ENTERTAINMENT | TECH PKG
| Price: | $45,995 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:104,420 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.0L 6cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 1FM5K8GC3PGB09774 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | MFL95406 |

CARFAX Canada No Reported Accidents CARFAX Canada One Owner
4WD, 10.1''' LCD Capacitive Portrait Touchscreen, 2 Additional Speakers, Dual-Headrest Rear Seat Entertainment System (DISC), Equipment Group 401A High Package, Technology Package, Twin Pan.....Read MoreLire la suite
2023 Ford F-150 XLT 4x4 SuperCrew Cab 5.5 ft. box
XLT SPORT | 302 HIGH | TRAILER TOW PKG
| Price: | $44,995 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:95,041 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 3.5L 6cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 1FTFW1E8XPKE88434 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | MFLFH433A |

4WD, Accent-Colour Step Bars, Black 2-Bar Style Grille w/Tarnished Black Surround, Body-Colour Door & Tailgate Handles, Body-Colour Front & Rear Bumpers, Box Side Decal, Chrome Single-Tip Exhaust, Sport Cloth 40/Console/40 Front-Seats, Wheels: .....Read MoreLire la suite
Loading More Vehicles ...










