Over 2500 Vehicles to Choose from Oakville
2026 Chevrolet Silverado 1500 High Country 4x4 Crew Cab 5.75 ft. box
HIGH COUNTRY PREMIUM PKG | 22 INCH WHEELS | ADAPTI
| Price: | $83,898 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:5,102 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 5.3L 8cyl |
| Exterior Colour: | Red |
| VIN: | 3GCUKJED2TG157400 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | T315A |

CARFAX Canada No Reported Accidents CARFAX Canada One Owner
| One Owner, | No Accidents, | Apple CarPlay/Android Auto, 10-Speed Automatic, 4WD, Jet Black w/Perforated Leather Seat Trim, 10-Way Power Driver Seat with Lumbar, 10-Way Power Passenger Se.....Read MoreLire la suite
2025 Chevrolet Silverado 1500 High Country 4x4 Crew Cab 5.75 ft. box
5.3L V8 / Sunroof / One Owner, No Reported Accidents
| Price: | $69,711 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:28,609 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 5.3L 8cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 2GCUKJED9S1150046 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | U-3036 |

PEACE OF MIND: Factory Compreh.....Read MoreLire la suite
2023 Chevrolet Silverado 1500 RST 4x4 Crew Cab 5.75 ft. box
Black 20 Wheels / 5.3L V8 / One Owner, No Reported Accidents
| Price: | $49,995 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:83,006 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 5.3L 8cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 2GCUDEED2P1142718 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 26G58A |

- Major components (Engine/Trans) covered.
- OEM EXPERTISE: As a Franchise Dealer, we have exclusive access to this vehicle's full factory warranty & repair history.
- SMART BUY: Under 100k thr.....Read MoreLire la suite
2023 Chevrolet Silverado 1500 Custom
CONVENIENCE PACKAGE | CUSTOM VALUE PACKAGE | REMOT
| Price: | $38,995 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:62,473 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 2.7L 4cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| VIN: | 1GCPDBEK0PZ327545 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 502765 |

8-Speed Automatic, 4WD, Jet Black Cloth, 10-Way Power Driver Seat w/Lumbar, 120-Volt Bed Mounted Power Outlet, 120-Volt Instrument Panel Power Outlet, 40/20/40 Front Split-Bench Seat, 6-Speaker Audio System, .....Read MoreLire la suite
2023 Chevrolet Silverado 1500 LT 4x4 Crew Cab 5.75 ft. box
12.3INCH DIGITAL DISPLAY | APPLE CARPLAY/ANDROID A
| Price: | $43,441 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:114,116 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 3.0L 6cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 1GCUDDE82PZ201741 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 106416A |

Convenience Package | Trailering Package | Protection Package
| Remote Start, 10-Speed Automatic, 4WD, Jet Black Cloth, 10-Way Power Driver Seat w/Lumbar, 12.3''' Multicolour Reconfigurable Dig.....Read MoreLire la suite
2023 Chevrolet Silverado 1500 LT 4x4 Crew Cab 5.75 ft. box
TRUE NORTH EDITION | TRAILER BRAKE CONTROLLER | I
| Price: | $45,999 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:48,475 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 5.3L 8cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| VIN: | 3GCUDDED8PG204429 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | T614A |

CARFAX Canada No Reported Accidents CARFAX Canada One Owner
One Owner, | No Accidents, | Apple CarPlay/Android Auto, LOCAL TRADE, DETAILED, OIL CHANGE, 10-Speed Automatic, 4WD, Jet Black Cloth, 10-Way Power Driver Seat w/Lumbar, 12.3''' M.....Read MoreLire la suite
2018 Chevrolet Silverado 1500 2LT LT w/ 4x4 Crew Cab 5.75 ft. box
LT2
| Price: | $31,308 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:127,398 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 5.3L 8cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 3GCUKREC2JG196538 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 106516A |

VALUE+ CERTIFIED PRE-OWNED VEHICLE
- 36-point Provincial Safety Inspection
- 172-point inspection combined mechanical, aesthetic, functional inspection including a vehicle report card
- Warranty: 30 Days or 1500 KMS on mechanical safety-relate
2017 Chevrolet Silverado 1500 WT 4x4 Crew Cab 5.75 ft. box
5.3L V8 | LEAR CAP | TRAILER PKG | WT CONVENIENCE
| Price: | $25,299 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:149,554 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 5.3L 8cyl |
| Exterior Colour: | Brown |
| VIN: | 3GCUKNECXHG392083 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | T487A |

VALUE+ CERTIFIED PRE-OWNED VEHICLE
- 36-point Provincial Safety Inspection
- 172-point inspection combined mechanical, aesthetic, functional inspection including a vehicle report card
- Warranty: 30 Days or 1500 KMS on mechanical safety-relate
2016 Chevrolet Silverado 1500 1LZ LTZ w/ 4x4 Crew Cab 5.75 ft. box
| Price: | $25,990 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:165,982 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 5.3L 8cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 3GCUKSEC0GG355671 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 26C169AA |

MARKET VALUE PRICED: Safety Inspected & Ready.
- OEM EXPERTISE: As a Franchise Dealer, we .....Read MoreLire la suite
Loading More Vehicles ...










