Over 2500 Vehicles to Choose from Oakville
2026 GMC Sierra 1500 AT4 4x4 Crew Cab 5.75 ft. box
3.0L Duramax Diesel / One Owner No Accidents
| Price: | $74,990 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:7,723 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 3.0L 6cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 3GTUUEE8XTG114850 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 26C229A |

Location Alert: This vehicle is located at one of our other AutoIQ dealerships. Please contact us at (289) 768-6123 to arrange a test drive.
OEM OPTIONS: SPRAY-ON BEDLINER , GVWR 3266 KG (7200 LB) , REAR AXLE - 3.23 RATIO , DURAMAX 3.0L TURBO-DIESEL , 10-SPD A/T , AT4 PREF PKG , CANADIAN BASE EQUIPMENT , PREF EQUIP GRP
PEACE OF MIND: Factory Comprehensive & Powertrain Warranty!
-.....Read MoreLire la suite
PEACE OF MIND: Factory Comprehensive & Powertrain Warranty!
-.....Read MoreLire la suite
2025 GMC Sierra 1500 Elevation 4x4 Crew Cab 6.6 ft. box
ADAPTIVE CRUISE CONTROL | X31 OFF-ROAD PKG | REMAI
| Price: | $62,498 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:22,266 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 3.0L 6cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 3GTUUCE85SG353791 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | P253791 |

Location Alert: This vehicle is located at one of our other AutoIQ dealerships. Please contact us at (289) 768-6123 to arrange a test drive.
Recent Arrival!
Odometer is 9408 kilometers below market average!
| One Owner, | No Accidents, | Apple CarPlay/Android Auto, LOCAL TRADE, 10-Speed Automatic, 4WD, Jet Black w/Cloth Seat Trim, 120-Volt Bed Mounted Power Outlet, 120-Volt Interior Power Outlet, 2 Char.....Read MoreLire la suite
Odometer is 9408 kilometers below market average!
| One Owner, | No Accidents, | Apple CarPlay/Android Auto, LOCAL TRADE, 10-Speed Automatic, 4WD, Jet Black w/Cloth Seat Trim, 120-Volt Bed Mounted Power Outlet, 120-Volt Interior Power Outlet, 2 Char.....Read MoreLire la suite
2023 GMC Sierra 1500 Denali 4x4 Crew Cab 5.75 ft. box
3.0L Duramax Diesel / Sunroof / Clean Carfax
| Price: | $57,603 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:92,420 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 3.0L 6cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 3GTUUGE84PG139650 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 26C338A |

Location Alert: This vehicle is located at one of our other AutoIQ dealerships. Please contact us at (289) 768-6123 to arrange a test drive.
FACTORY BACKED: Factory Powertrain Warranty!
- Major components (Engine/Trans) covered.
- OEM EXPERTISE: As a Franchise Dealer, we have exclusive access to this vehicle's full factory warranty & repair history.
- SMART BUY: Under 100k thr.....Read MoreLire la suite
- Major components (Engine/Trans) covered.
- OEM EXPERTISE: As a Franchise Dealer, we have exclusive access to this vehicle's full factory warranty & repair history.
- SMART BUY: Under 100k thr.....Read MoreLire la suite
2023 GMC Sierra 1500 Elevation 4x4 Crew Cab 5.75 ft. box
HEATED SEATS | HEATED STEERING WHEEL | BLACK ASSIS
| Price: | $49,298 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:57,426 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 5.3L 8cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 3GTUUCED8PG105510 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | T464A |

Location Alert: This vehicle is located at one of our other AutoIQ dealerships. Please contact us at (289) 768-6123 to arrange a test drive.
Recent Arrival!
Odometer is 1616 kilometers below market average!
No Accidents, | Apple CarPlay/Android Auto, | Non-Smoker, LOCAL TRADE, 10-Speed Automatic, 4WD, Jet Black w/Cloth Seat Trim, 10-Way Power Driver Seat Adjuster w/Lumbar, 120-Volt Bed Mounted Power Out.....Read MoreLire la suite
Odometer is 1616 kilometers below market average!
No Accidents, | Apple CarPlay/Android Auto, | Non-Smoker, LOCAL TRADE, 10-Speed Automatic, 4WD, Jet Black w/Cloth Seat Trim, 10-Way Power Driver Seat Adjuster w/Lumbar, 120-Volt Bed Mounted Power Out.....Read MoreLire la suite
2014 GMC Sierra 1500 SLE 4x4 Double 6.6 ft. box
| Price: | $CALL |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:227,115 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 5.3L 8cyl |
| Exterior Colour: | Red |
| VIN: | 1GTV2UEC3EZ100428 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | MFLXI063BXZ |

Location Alert: This vehicle is located at one of our other AutoIQ dealerships. Please contact us at (289) 768-6123 to arrange a test drive.
Loading More Vehicles ...






